Gospodarstwo Ogrodnicze

                   

mgr inz. Marek Langier

Hucisko ul. Kielecka 3, 26-220 Stąporków

tel.(41) 37 41 499  kom. 608 640 329

email. amlangier@gmail.com

 
 

W ofercie

Oferujemy przede wszystkim sadzonki borówki amerykańskiej wysokiej w różnych odmianach, jak i borówkę brusznicę, żurawinę wielkoowocową, wrzosy, wrzośce, azalie japońskie, różaneczniki, golterie i inne. Wszystkie sadzonki sprzedajemy w doniczkach.

Sadzonki borówki amerykańskiej sprzedajemy w doniczkach 2 i 3 litrowych.

 

Borówka wysoka:


  Odmiany wczesne i średnio wczesne:


Earliblue - Owoce duże i średnie, kuliste, smaczne i aromatyczne, zebrane w luźnych gronach. Owoce dojrzewają na początku lipca.

Duke - Owoce tej borówki są duże, lekko spłaszczone rosnące w luźnych gronach. Nadaje się do zbioru mechanicznego, ale z powodu obfitego plonowania roślina wymaga dosyć silnego przycinania. Krzew osiąga 1.8m wysokości.

Spartan - Bardzo smaczne owoce. W pierwszch zbiorach owoce są bardzo duże później jednak nieco drobniejsze. Kwitnie późno, dzięki czemu nie straszne jej majowe przymrozki.

Patriot - Jest jedną z cenniejszych odmian wczesnych. Wytrzymała na mróz i bardzo plenna. Owoce duże aromatyczne i smaczne, z póżniejszych zbiorów drobniejsze.


 Odmiany o średniej porze dojrzewania:


Berkeley - Owoce duże i smaczne pokryte woskowym nalotem. Krzew osiąga 2m wysokości dając wysoki plon.

Bluecrop - Uznana za najlepszą odmianę borówki i powszechnie uprawiana na świecie. Owoce duże i bardzo smaczne. Odmiana bardzo plenna, odporna na mróz i choroby.       

Bonifacy - Pierwsza polska odmiana. Owoce duże i średnie o korzennym smaku. Krzew osiąga 2m wysokości, kwitnie po majowych przymrozkach. Odporna na niskie temperatury.

Chandler - Owoce smaczne i wyjątkowo duże (średnicy 20mm). Odmiana o długim okresie zbioru. Krzewy ośiągają 1.5m wysokości.

Toro - Owoce duże, zebrane w dużych gronach, równocześnie dojrzewające w pierwszej połowie sierpnia. Odmiana bardzo plenna, deserowa. Nadaje sie do zbioru mechanicznego.Odmiany średnio późne i późne:


Bluegold - Owoce duże i smaczne. Owocuje obficie. Krzew średniej wielkości o kulistym pokroju. Nadaje się do uprawy w donicach.

Brigitta - Owoce duże i bardzo smaczne. Krzew rośnie do 1.8m z tendencją do zagęszczania. Wymaga silnego cięcia. Odmiana ta powinna być uprawiana na terenach o łagodniejszych zimach.

Darrow - Owoce bardzo duże i smaczne. Krzew o rozłożystym pokroju, dorasta do 1.5m wysokości. Dojrzewa z początkiem września. Wymaga ciepleszych stanowisk. Odmiana wybitnie deserowa.

Herbert - Owoce duże i bardzo duże, uważane za najsmaczniejsze. Znakomicie nadają się na przetwory domowe i mrożonki. Odmiana plenna ale nie nadająca się do dłuższego transportu.

Nelson - Duże, jędrne, bardzo smaczne i aromatyczne owoce. Mogą długo pozostać na krzewie nie opadając. Odmiana bardzo plenna, owoce dobrze znoszą transport. Krzew osiąga 2m wysokości.
  Borówka średnia:


North Country - Krzew o wysokości ok. 0,6 m, obficie plonuje, owoce o średnicy ok. 10 mm, z niebieskim nalotem, bardzo smaczne.

Putte - Krzew o wysokosci ok. 0,6 - 0,7 m, owoce o średnicy ok. 10 mm, bardzo smaczne i aromatyczne. Owocowanie bardzo obfite.


W celu uzyskania aktualnej oferty prosimy o kontakt